En Popüler Ayvalık - Cunda Adası Otelleri

Ada'nın en çok tercih edilen otelleri.
Sık Kullanılanlara EkleEklendi

Az Öz Bilgiler

Google Reklam Alanı

Otel Seçerken Dikkat

Tatilinizi Cunda Adası'nda geçirmeye karar verdiniz, peki onca otel arasından nasıl seçim yapacaksınız. Diyelimki fiyatına göre seçtiniz, pahalı olan iyidir dediniz. Yanıldınız! Ada'daki oteller kapasite bakımından küçük oteller olduğu için kimi zaman cunda'nın doluluk oranı yükseldiğinde fiyatlar çok yukarı çıkabiliyor. Bazen ne yazıkki hak etmeyen işletmeler yüksek fiyatalarla satış gerçekleştirebiliyor. Çoğu zaman ziyaretçilerin Cunda Adası diye Ayvlık yada Sarımsaklı'da otel ayarladığına da şahit oluyoruz. Sarımsaklı ve Ayvalık'daki oteller Cunda'ya göre daha düşük fiyatlıdır ancak aradaki 10-30 km mesafe göze alınmalıdır. Cunda Adası'nda hali hazırda irili ufaklı konaklayabileceğiniz 80'e yakın tesis bulunmakta. Tercihinizi yaparken dikkatli davranmanızı ve iyi araştırmanızı öneririz. Aşağıdaki size bazı önerilerde bulunacağız.

  • Otel'de vakit geçirecek misiniz? Bazı işletmeler göz önüne alındığında odaların harika gözüktüğünü söyleyebiliriz, ancak genel kullanım alanları oldukça sınırlı işletmelerde mevcut. Örneğin bir butik otelde konaklıyorsunuz, odanız güzel ancak, günün tamamını oda'nızda geçirmeyeceğinizi de hesaba katın. Cunda Adası'nın küçük bir yer olduğunu düşündüğünüzde içerisinde vakit geçirebileceğiniz alanlara sahip tesisleri tercih edebilirisiniz.
  • Cunda'da kimi oteller yazlık kimi oteller ise kışlık yapıya sahiptir. Yazın sahil kenarında, deniz manzarasında oturup birşeyler yemeyi, kışın ise şömine başında vakit geçirmeyi isteyebileceğinizi düşünüyoruz. Bu konuyuda düşünmenizde fayda var.
  • Ben gezginim oda, tesis benim için önemli değil arabama atlar karış karış bölgeyi gezerim diyenlerdenseniz aracınızı rahat bir şekilde kullanabileceğiniz güvenli otoparkı olan tesisleri tercih etmenizi öneririz.
  • Biz bebekli bir aileyiz, ailece tatile çıktık, güzelce yeyelim içelim ama çok uzun yollara gitmeyelim, çocuğumuz güvenli, sakin bir tatil geçirsin. Bizde onun peşinde koştururken tatil yapmak yerine yorulmayalım diyenlerdenseniz, muhtemelen güvenli bir bahçesi olan, doğa ile iç içe, çok katlı olmayan bir tesis sizleri daha memnun edecektir.
  • Tatilimizin odak noktası eğlence diyenlerdenseniz, işiniz biraz daha zor. Cunda Adası çok eğlence odaklı bir yer değil öncelikle. Öyle Barlar Sokağı, çılgın partiler vs arıyorsanız bulamayacaksınız. Bir ihtimal dışarı Ayvalık'a yada Sarımsaklı'ya gidebilirsiniz. Ancak haleti ruhiye'niz bu şekilde ise sizlere Ada merkezinde yer alan otelleri öneririz.
  • İkinci Bahar tatilindeyseniz eğer, sakinlik arıyorsanız, çocuk kabul edilmeyen otelleri yada merkezin az uzağında yer alan tesisleri tercih edebilirisniz. Bu tesislerin ada merkezine yürüme mesafesinde olanlarını seçerseniz, sabah kahvaltısı ardından yada gün batımında yapacağınız Cunda sahil turu sizlere aradığınız sukuneti sunacaktır elbet.